BEZPIECZEŃSTWO

W katamaranach Topcat zastosowano najnowsze technologie wykorzystywane w żeglarstwie. Lekki aluminiowy maszt Topcata zapewnia wystarczającą wyporność (powyżej 24 kg) umożliwiając utrzymanie klatamarana w stabilnej pozycji. Aby postawić łódkę, należy wyciągnąć umieszczone w pływakach liny do stawiania katamarana i przy odpowiadniej wadze załegi postawienie kata nie sprawia problemu. Nawet jeżeli kartamaran postawi się na tzw. “grzyba” załoga jest w stanie ponownie go postawić.

ŁATWY TRANSPORT

TOPCAT to jedyny katamaran , który podczas montażu i demontażu nie wymaga żadnych
narzędzi .Kilkoma ruchami rąk jesteśmy w stanie połączyć pływaki dwoma belkami aluminiowymi oraz spiąć całość trampoliną. Napięcia olinowania na wodzie powoduje sztywność połączenia pływaków z belkami bez użycia połączeń śrubowych .
Po kilku ćwiczeniach jesteśmy w stanie złożyć katamarana w przeciągu 30 minut .
Bezpieczna szerokość przyczep jest w TOPCACIE standardem . Modele K3 , K4 z dzielonym masztem dają się bezproblemowo transportować na dachu samochodu .

MOBILNOŚĆ I WYGODA ROZWIĄZANIA TECHNICZNE ZASTOSOWANE W KATAMARANACH TOPCAT

Praktyczne rozwiązania i duża unifikacja części gwarantują w pełni zaopatrzenie w części zamienne zawsze i wszędzie .Bardzo dobrze rozwiniętą sieć handlowa ja k i wieloletnie doświadczenie w rozpowszechnianiu na świecie przyczyniają się do terminowych dostaw części do każdego miejsca na wszystkich kontynentach .

ROZWIĄZANIA TECHNICZNE ZASTOSOWANE W KATAMARANACH TOPCAT

UNIKALNA TECHNOLOGIA STREAMCUT – CZTERY PROFILE, JEDEN ŻAGIEL

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, firma Topcat stosuje w swych produktach najnowsze rozwiązania techniczne zapewniające zarówno bezpieczną żeglugę jak i regatowe doznania.

OŻEGLOWANIE

Bezbomowy krój żagla trymowany jest napięciem listew oraz przy pomocy napinacza liku dolnego oraz liku wolnego żagla .Optymalne ustawienie zapewnia dużą szybkość.

ŻAGIEL STREAMCUT

Napinacz liku przedniego umożliwia szybki trym żagla w zależności od kursu na wiatr oraz od jego siły. Ogólnie obowiązuje zasada jeżeli wiatr jest silny i ostro płyniemy na wiatr tym bardziej żagiel jest płaski. Żagle STREAMCUT wykonywane są z dakronu lub Pentexu.

ŻAGIEL CLASSIC

Przy żaglu Classic istnieje 5-krotna możliwość zamocowania szotów na rogu szotowym .
Żagle Classic służą głównie do celów szkoleniowych oraz pływania turystycznego jak również dla początkujących. Żagle te wykonane są z dakronu.

REGULOWANY PUNKT ZACZEPIENIA TALII GROTA

Różne profile żagla są konieczne, by od słabego aż do silnego wiatru, na różnych kursach, osiągnąć optymalną prędkość.

  • Zmienne ustawienia żagla w zależności od kursu i siły wiatru
  • bezbomowy krój żagla
  • precyzyjny trym poprzez umożliwiają: regulacja liku przedniego, liku wolnego oraz wielokrtne przełożenie talii grota.

SPOSÓB ZAWIESZENIA ŻAGLA STREAMCUT

Bezpieczny i skuteczny sposób wci±gania grota z fałem biegnącym wewnątrz masztu. Brak jakiejkolwiek knagi.

KONSTRUKCJA PŁYWAKA

Pływaki z włókna szklanego wykonane ręcznie, odporne na uderzenie, zróżnicowane grubości ścian zapewniają wytrzymałość i sztywność przy niezwykłej lekkości. Wzmocnienie w części kilowej kadłuba.

  • olbrzymia siła nośna
  • wspaniałe wałściwości manewrowe
  • pewne, spokojne ułożenie na wodzie – również przy silnej fali
  • długi i wysoki dziób – znikoma tendencja do “nurkowania”
  • profil pokładu dziobowego umożliwiający rozbijanie fal
  • reaguje delikatnie na trym ciężarem ciała – możliwe łatwe zwroty przy każdym wietrze
  • Lekka budowa przy ogromnej stabilności

UNIKALNA LINA DO STAWIANIA KATAMARANA PO WYWROTCE

Wykorzystanie sił napięć olinowania umożliwiło sztywne połączenie pływaków dwoma profilami aluminiowymi o trójkątnym przekroju, bez użycia śrub. Dwa profile aluminiowe wsuwane są bezpośrednio w pływaki. Dzięki tej technice dają się pływaki łatwo montować nie trac± wymaganej sztywności podczas żeglowania. Wewnątrz profilu umieszczona jest lina umożliwiaj±ca postawienie katamarana.

WYGODNE BAKISTY

Dwie komory, każda o pojemności 26 l. do 35 l. pozwalają na zabranie niezbędnych rzeczy. Pokrywy z uszczelkami gumowymi zapewniają szczelność.

UCHYLNE STERY

Opatentowane urządzenie sterowe Topcat zapewnia trzykrotne zabezpieczenie podczas wpłynięcia na mieliznę. Krótkie poci±gnięcie za fał spowoduje przesunięcie płetw sterowych do góry na odpowiednią wysokość. Jeżeli płetwy napotkają przeszkodę odchylą się natychmiast do tyłu i wykonają również ruch do góry. Płetwy wykonane są z odpowiedniego aluminium i zakończone wymiennymi końcówkami.