Srebrna Szekla Zbąszynia – kolejne regaty katamaranów Topcat

gf-m19Z-7afk-kUnn_srebrna-szekla-zbaszynia-regaty-katamaranow-topcat-9
W dniach 16-17 września na jeziorze Błędno w Zbąszyniu rozegrane zostały regaty o ,,Srebrną Szeklę‘’. Organizatorem zawodów był Zbąszyński Klub Żeglarski. W ramach tej imprezy przeprowadzono także kolejne regaty klasyfikowane w europejskim rankingu ITCA katamaranów Topcat.

Tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym zawodnicy mieli okazję startować w klasie jachtów otwarto pokładowych i kabinowych, młodzież zaś na optymistach i cadetach. Dla zawodników klasy katamaranów TOPCAT była to niezwykle ważna impreza, druga w Polsce po Mistrzostwach Polski 2018, które odbyły się w czerwcu bieżącego roku. Impreza ta zaliczana jest również do europejskiej klasyfikacji rankingu ITCA katamaranów TOPCAT.
Do Zbąszynia zjechało się 8 zawodników w tym jedna załoga z Niemiec.W pierwszym dniu regat przy słonecznej pogodzie i wietrze o sile 3-4B komisja regatowa sprawnie przeprowadziła cztery wyścigi. W tym też dniu bardzo dobrze żeglowała załoga Marian I Mateusz Tobys wygrywając 3 wyścigi . Kolejne załogi reprezentowały wyrównany poziom i miały porównywalne ilości punktów.W drugim dniu zabrakło wiatru i zawodnicy długo czekali na wodzie. Po długim czasie nagle powiało i komisja rozpoczęła wyścig. Ten wyścig decydował o tym kto zajmie pozostałe miejsca. W jego trakcie wiatr osłabł, więc trasa została skrócona a zawodnicy dalej toczyli zaciętą i wyrównaną walkę o miejsca na podium. Zdecydowanie jednak wygrała załoga aktualnych Mistrzów Polski oraz V-ce Mistrzów Europy w tej klasie Mariana Tobysa z synem Mateuszem.Każdy z zawodników zdobył jednak cenne punkty do rankingu ITCA katamaranów TOPCAT.
Aktualnie załoga Tobys/Tobys w rankingu europejskim sklasyfikowana jest na 2 miejscu. Próbę startu w ostatnich regatach sezonu i wygrania rankingu duet ten podejmie na przełomie września i października w Niemczech . Czy wystartują, zobaczymy…Wyniki katamaranów TOPCAT K2:

1. Marian Tobys, Mateusz Tobys
2. Jarek Wachowiak, Marek Śmiglak
3. Piotr Liczek, Malwina Wilk

IMG_8155-minIMG_8147-minIMG_1238-minIMG_8151-minIMG_8170-minIMG_8169-min-1IMG_8157-minIMG_1216IMG_1196

gf-kqjG-ePhB-BGjU_srebrna-szekla-zbaszynia-regaty-katamaranow-topcat-10gf-mTyw-Wcxi-8Y5o_srebrna-szekla-zbaszynia-regaty-katamaranow-topcat-8

źródło:

https://zagle.se.pl/sport/srebrna-szekla-zbaszynia-kolejne-regaty-katamaranow-topcat-aa-fXNW-EB8L-JC56.html

By | Wrzesień 23rd, 2018|Bez kategorii|0 Comments